استقبال پرزیدنت بارزانی از مطران غطاس هزیم

تاکید پرزیدنت بارزانی بر پایبندی مردم کوردستان به فرهنگ سازگاری و همزیستی بین جوامع مختلف
پرزیدنت مسعود بارزانی و مطران غطاس هزیم، مطران رومی ارتدکس در بغداد، کویت و سلطنت عمان
پرزیدنت مسعود بارزانی و مطران غطاس هزیم، مطران رومی ارتدکس در بغداد، کویت و سلطنت عمان

اربیل (کوردستان٢٤) – پرزیدنت بارزانی در دیدار با مطران رومی ارتدکس، بر پایبندی مردم کوردستان به فرهنگ سازگاری و همزیستی بین جوامع مختلف، تاکید کردند.

پرزیدنت مسعود بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، امروز سه‌شنبه ٢٨ نوامبر در صلاح‌الدین اربیل، از مطران غطاس هزیم، مطران رومی ارتدکس در بغداد، کویت و سلطنت عمان، استقبال کردند.

در این دیدار، مطران غطاس هزیم از تلاش‌های پرزیدنت بارزانی برای حفاظت از جوامع قدردانی کرد و از مردم کوردستان نیز به خاطر پناه دادن به ده‌ها هزار آواره مسیحی در روزهای سخت، سپاسگذاری کرد.

همچنین مسائل و موانع پیش روی مسیحیان عراق و منطقه مورد بررسی قرار گرفت و پرزیدنت بارزانی بر پایبندی مردم کوردستان به فرهنگ سازگاری و همزیستی بین جوامع تاکید کردند.

این در حالی است که مراکز مختلف دینی جهان به طور مستمر حفاظت از پیروان خود در اقلیم کوردستان را ستوده‌اند و به خاطر آن بارها از دولت اقلیم قدردانی کرده‌اند.

سخنگوی وزارت اوقاف و امور مذهبی دولت اقلیم کوردستان، اعلام کرده است که دست‌کم هشت دین و مذهب مختلف به طور رسمی در آن وزارت نمایندگی دارند و درچارچوب "همزیستی مذهبی" فعالیت می‌کنند.

همچنین از وجود بیش از پنج هزار مسجد، ١٤٥ کلیسا و ٤٠٠ مکان مقدس ادیان و مذاهب دیگر در اقلیم کوردستان، خبر داده است.

ب.ن