حکم اعدام چهار زندانی کورد در زندان قزل‌حصار تهران به اجرا در آمد

این چهار نفر اول تیر ۱۴۰۱ در ارومیه بازداشت شدند
پژمان فاتحی، محسن مظلوم، وفا آذربار و محمد فرامرزی در زندان قزل‌حصار اعدام شدند
پژمان فاتحی، محسن مظلوم، وفا آذربار و محمد فرامرزی در زندان قزل‌حصار اعدام شدند

اربیل (کوردستان۲۴)- جمهوری اسلامی ایران بامداد روز دوشنبه ٩بهمن ۱۴۰۲، حکم اعدام چهار زندانی کورد به نام‌های "محسن مظلوم"، "محمد فرامرزی"، "وفا آذربار" و "پژمان فتحی" را  در زندان قزل‌حصار اجرا کرد.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه‌ی قضاییه ایران، از اجرای حکم این چهار نفر خبر داده است.

نهادهای امنیتی ایران این چهار زندانی کورد را به همکاری با موساد،‌ سازمان اطلاعات اسرائیل و تلاش برای خرابکاری در یک واحد صنعتی در اصفهان متهم کرده بودند، اما خانواده‌های اعدام شدگان این اتهام را رد می‌کنند.

به نوشته سازمان حقوق بشر ایران محسن مظلوم، پژمان فاتحی، وفا آذربار و محمد (هژیر) فرامرزی اول تیر ۱۴۰۱ در ارومیه بازداشت و در شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام "محاربه و جاسوسی برای اسرائیل "‌ به اعدام محکوم شدند و بستگان آنها گفتند که این احکام ظرف مدت ۲۴ ساعت در شعبه ۹ دیوان عالی کشور به تأیید رسید.

خانواده‌های محسن مظلوم، محمد فرامرزی، وفا آذربار و پژمان فتحی یکشنبه اجازه پیدا کردند تا پیش از انتقال آنها از زندان اوین به زندان قزل‌حصار برای اجرای حکم اعدام،‌ با آنها دیدن کنند.

سازمان حقوق بشر هنگاو، گزارش کرد حکم اعدام این چهار "زندانی سیاسی" ساعت ٥ بامداد روز دوشنبه ٩ بهمن به اجرا در آمده است.

هنگاو از این چهار نفر به عنوان‌های  "پژمان فاتحی ۲۹ ساله اهل کامیاران"، "محسن مظلوم ۲۷ ساله اهل مهاباد"،  "وفا آذربر، ۲۶ ساله، اهل بوکان" و "محمد (هژیر) فرامرزی ۲۸ ساله اهل دیولان" نام برده است.