احمد ابوالغیط: امیدوارم نخست وزیر اقلیم کوردستان در اتحادیه عرب حضور پیدا کند

"دیدار بسیار خوبی داشتیم"
احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب
احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب

اربیل (کوردستان٢٤)- دبیرکل اتحادیه عرب، دیدار خود با نخست وزیر اقلیم کوردستان را "بسیار خوب" توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد که نخست وزیر اقلیم در اتحادیه عرب حضور پیدا کند.

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، امروز سه‌شنبه ١٣ فوریه، پس از دیدار با مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان که در حاشیه اجلاس جهانی دولت‌‌ها در دبی، انجام شد. در گفتگو با روزنامه‌نگاران درباره این دیدار گفت که روابط منطقه‌ای و روابط اقلیم کوردستان با کشورهای منطقه را بررسی کرده و اوضاع خاورمیانه را مورد توجه قرار داده‌اند.

وی دیدار خود با مسرور بارزانی را "بسیار خوب" توصیف کرد و گفت:" با آقای نخست وزیر ابراز امیدواری کردم که اگر به مصر سفر کردند، خوشحال می‌شوم در اتحادیه عرب حضور به هم رسانند."

برای سومین سال متوالی است که نخست وزیر اقلیم کوردستان، در اجلاس جهانی دولت‌‌ها شرکت می‌کند.

مسرور بارزانی، روز یکشنبه ١١ فوریه در پاسخ به دعوت ویژه مقامات بلند‌پایه امارات متحده عربی، برای شرکت در اجلاس یاد شده راهی آن کشور شد.

اجلاس جهانی دولت‌ها از ١٢ فوریه آغاز و تا ١٤ همین ماه، ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر اقلیم کوردستان، در حاشیه اجلاس، با مقامات و اندیشمندان و صاحبان کار در جهان عرب، کشورهای منطقه و جهان دیدار خواهد داشت.

خبرگزاری امارات، گزارش داده است که اجلاس امسال، موضوع "شکل دادن به آینده دولت‌ها" را بررسی می‌کند و فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌ رو را مورد توجه قرار می‌دهد. همچنین بر مهم‌ترین مسائل جهان تمرکز می‌کند و یک رویکرد مشترک برای بهبود کار دولتی و تقویت همکاری بین دولت‌ها در سراسر جهان را مورد بحث قرار خواهد داد.

و نیز به اشتراک گذاری دانش و تخصص و برجسته سازی ایده‌ها و الگو‌های الهام‌بخش در کارهای دولتی، توجه می‌کند.

در اجلاس جهانی دولت‌ها – ٢٠٢٤، ٢٥ رهبر و نخست وزیر، بیش از ٨٥ سازمان بین‌المللی و موسسه جهانی، ١٤٠ هیئت دولتی و اندیشمند جهانی حضور دارند. و در آن ١١٠ نشست اصلی با شرکت ٢٠٠ شخصیت بین‌المللی برگزار خواهند شد.

همچنین ٢٣ نشست وزاری و اجرایی برگزار می‌شوند که بیش از ٣٠٠ وزیر دولت‌های مختلف در آن مشارکت خواهند داشت.

ب.ن