Erdoğan oyunu Üsküdar’da kullandı

"Seçimin ülkemizde yeni bir dönemin, yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diliyorum"
Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mahalli idareler genel seçimleri için Üsküdar’da oyunu kullandı.

 Mahalli idareler genel seçimleri için oyunu kullanmak üzere Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokuluna gittiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3308 numaralı sandıkta oy verdi.

“Seçimin ülkemizde yeni bir dönemin, yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diliyorum”

Recep Tayyip Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.

 “Kısa bir süre önce milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini icra ettik. Bugün de yerel yönetimler seçimini icra ediyoruz. Arka arkaya bu kadar kısa bir süreyle yapılan iki seçim milletimizi gerçekten yordu. Bizleri de yordu; çünkü çok yoğun bir kampanya geçirdik.” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün bu seçimleri icra etmek suretiyle yerel yönetimlerden inşallah ülkemiz ve milletimiz için hayırlı bir netice çıkar diye düşünüyorum. Bu seçim ülkemizde birbirine yakın süreçte yeni bir dönemin başlangıcına vesile olacak. Bir taraftan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimi, diğer taraftan yerel yönetim seçimleri. Bunların ülkemizde inşallah yeni bir dönemin, yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diliyorum. Milletimize gösterdiği bu sadakatten dolayı şahsım ve tüm partili arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.