وزارت داخله‌ی اقلیم کوردستان در واکنش بە تحریکات پ‌ک‌ک بیانیەای صادر کرد

صدها روستا و آبادی مناطق مرزی اقلیم کوردستان چندین سال است بە دلیل حضور شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک از سکنه خالی شده‌اند

اربیل (کوردستان۲۴)- وزارت داخله‌ی اقلیم کوردستان شامگاه روز پنج‌شنبه ۲۰ خرداد در واکنش به تحریکات اخیر پ‌ک‌ک برای برهم زدن امنیت و ثبات اقلیم کوردستان بیانیه‌ای صادر کرد.

در بیانیه‌ی وزارت داخله‌ی اقلیم کوردستان آمده است:

درحالی‌که  شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک پیش‌تر چندین بار پیشمرگان و نیروهای امنیتی اقلیم کوردستان را مورد هجوم قرار داده و جمعی از افسران و پیشمرگان را شهید و زخمی کرده و تمام  تلاش و توان خود را برای برهم‌زدن آرامش و امنیت اقلیم کوردستان بکار برنده‌اند، متأسفانه در روزهای اخیر نیز شش تن از پیشمرگان کوردستان را شهید و چندین پیشمرگه را مجروح کردند.

صدها روستا و آبادی مناطق مرزی اقلیم کوردستان چندین سال است بە دلیل حضور شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک از سکنه خالی  شده و زیان‌های مادی زیادی به هم‌وطنان این مناطق واردشده است. شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک همزمان به تلاش‌های مداخله‌جویانه‌ی خود در امور داخلی اقلیم کوردستان و به ایجاد تنش و ناآرامی روی آورده‌اند. پ‌ک‌ک همزمان اخیراً به عنوان بخشی از دسیسه‌های خود علیه اقلیم کوردستان با همکاری دست‌هایی از داخل، تعدادی افراد دارای شهروندی اروپایی را تحت عنوان گروه آشتی و آزادی بەمنظور اجرای نقشه‌های خود به عنوان ابزاری برای برهم زدن ثبات راهی اقلیم کوردستان کرده است.

در اینجا بە انظار عمومی می‌رسانیم کە حفظ آرامش و ثبات داخل اقلیم کوردستان و مخصوصاً اربیل پایتخت خط قرمز است و اجازه نخواهیم داد امنیت و ثبات کوردستان با هر بهانه‌ای و تحت عنوان هر گروهی خدشه‌دار شود.

از گروههای به‌اصطلاح آشتی و آزادی هم می‌خواهیم خود را به‌وسیله‌ای برای برهم زدن امنیت کوردستان تبدیل نکنند. اگر آنان در حقیقت خواهان آشتی و آرامش هستند، تلاش خود را متوجه قندیل‌نشینان کنند کە اغتشاشگری آنان مصدر ناآرامی است. لازم است این گروه از پ‌ک‌ک بخواهد بیش از این در امور داخلی اقلیم کوردستان مداخله نکرده و حد و حدودی برای جنگ‌طلبی خود و مخالفت با صلح‌جویی اقلیم کوردستان ایجاد نمایند.

/ا.م