رئیس حزب خلق ترکمان: کرکوک به پادگان نظامی تبدیل شده است

عرفان کرکوکی از سازمان ملل متحد در خواست کرد به فریاد اوضاع کرکوک برسد و تاکید کرد که "وقایع کنونی، بدور از قانون و حکم مدنی می‌باشد".
عرفان کرکوکی رئیس حزب خلق ترکمان
عرفان کرکوکی رئیس حزب خلق ترکمان

اربیل (کوردستان ٢٤) – عرفان کرکوکی رئیس حزب خلق ترکمان با اشاره به مصادره شدن خانه و املاکش از سوی شبه‌نظامیان عصائب اهل حق و نجباء، اظهار داشت که کرکوک به یک پادگان نظامی تبدیل شده است.

رئیس حزب خلق ترکمان تاکید کرد مصادره شدن اموال و املاکش را از سوی این دو گروه شبه‌نظامی شعیه را به مراجع مربوطه اعلام کرده، اما هیچ کدام از عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر پیشین، مصطفی کاظمی نخست‌وزیر کنونی عراق، دادگاه کرکوک و دفتر نمایندگی آیت الله سیستانی نتوانسته‌اند این موضوع را حل کنند.

آقای کرکوکی ضمن انتقاد از اوضاع کرکوک گفت: اوضاع کرکوک نابسامان است و این شهر از سوی نیروهای حشد شعبی به پادگان نظامی تبدیل شده، در این شهر دولت نظامی حکم می‌کند نه دولت مدنی.

وی از سازمان ملل متحد در خواست کرد به فریاد اوضاع کرکوک برسد و تاکید کرد که "وقایع کنونی، بدور از قانون و حکم مدنی می‌باشد".

اظهارات روز جمعه ١٣ خرداد (٣ ژوئن) عرفان کرکوکی در واکنش به رای صادره از سوی دادگاه کرکوک بود. بنا به حکم صادره، آقای کرکوکی به دلیل "اختلاس در اموال دولتی"، به ١٥ سال زندانی، مصادره تمام اموال و منع سفر از کشور، محکوم شده است.

رئیس حزب خلق ترکمان ضمن رد "اتهامات" و حکم صادره از سوی دادگاه، به خبرنگاران گفت: دولت نظامی در کرکوک حکم می‌کند".