رئیس‌جمهور آمریکا: " ایالات‌متحده در کنار زنان شجاع ایران و تمام شهروندان ایران ایستاده است"

سخنگوی وزارت خارجه‌ی ایران: "دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، بخش ثابت سیاست خارجی رژیم آمریکاست"
برگزاری مراسم نوروزی در کاخ سفید
برگزاری مراسم نوروزی در کاخ سفید

اربیل (کوردستان ۲۴)- جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم نوروز کاخ سفید که روز دوشنبه برگزار شد، به زنان و دختران ایرانی بابت مبارزه‌شان برای به دست آوردن حقوق خود ادای احترام کرد و قول داد فشارها را روی جمهوری اسلامی حفظ کند.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، بایدن با ذکر اینکه مراسم روز دوشنبه بزرگ‌ترین جشن نوروزی است که کاخ سفید تاکنون برگزار کرده است، اظهار امیدواری کرد که نوروز «بارقه‌ای از امید برای زنان ایرانی باشد که برای حقوق بشر و آزادی‌های اساسی خود می‌جنگند.»

رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کرد: «ایالات‌متحده در کنار زنان شجاع و تمام شهروندان ایران ایستاده است که با ایستادگی خود به جهان درس شجاعت می‌دهند. ما به تلاش‌های خود برای پاسخگو کردن مقامات ایران به خاطر حملات آنها علیه مردم کشورشان ادامه خواهیم داد.»

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه اول فروردین ۱۴۰۲ در واکنش به سخنان بایدن تویتی منتشر کرد و نوشت: دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، بخش ثابت سیاست خارجی رژیم آمریکاست که در پیام نوروز هر هر ساله‌ی مقامات آن نیز خود را نشان می‌دهد.

 وی افزود: ادعای دروغین حمایت از زنان ایرانی و همزمان حفظ و تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران نمایش نفاق و دشمنی رژیم آمریکا رهبران ضد ایرانی آن است.