دفتر سیاسی پارت دموکرات کوردستان: توانسته‌ایم در برابر تهدیدات و توطئه‌ها ایستادگی کنیم

"از مشروعیت اقلیم کوردستان محافظت کرده‌ایم"
نشان پارت دموکرات کوردستان
نشان پارت دموکرات کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤) – پارت دموکرات کوردستان، در سالیاد تاسیس خود، تاکید کرد که توانسته‌اند از مشروعیت اقلیم کوردستان محافظت و در برابر تهدیدات و توطئه‌ها، ایستادگی کنند.

دفتر سیاسی پارت دموکرات کوردستان، در ٧٧مین سالیاد تاسیس خود، بیانیه‌ای منتشر کرد.

در بیانیه آمده است:" امروزه اقلیم کوردستان در شرایط حساس و در برابر وظایف سنگین قرار گرفته است، که سرنوشت اقلیم و شهروندان اقلیم به آن گره خورده است، به همین دلیل به هماهنگی و همصدایی بیشتر نیاز داریم تا نیروهای سیاسی نقش شایسته خود را در راستای محکم‌تر کردن جایگاه سیاسی و دیپلماتیک اقلیم کوردستان ایفا کنند و با هر حرکتی که برای تضعیف اقلیم و نقض قانون اساسی انجام می‌شود، رویارو شوند".

بیانیه همچنین تاکید کرده است:" از فرمان حکومتی رئیس اقلیم کوردستان برای برگزاری انتخابات دوره ششم پارلمان اقلیم در روز ٢٥ فوریه ٢٠٢٤ حمایت می‌کنیم، زیرا مشروعیت قانونی نهادهای اقلیم را تجدید می‌کند".

روابط اقلیم کوردستان با عراق فدرال را نیز مورد توجه قرار داده و خاطرنشان کرده است:" هر تلاشی به کار بسته شده تا مذاکرات با دولت فدرال و طرف‌های تشکیل‌ دهنده دولت در مسیری درست به پیش بروند و توافقات ائتلاف اداره دولت و برنامه دولت فدرال برای حل قطعی مسائل مهمی همچون اصل ١٤٠ و موضوع مناطق کوردستانی خارج از حوزه اداری اقلیم، بودجه و استحقاقات مالی و موضوع نفت و سایر مسائل به تعویق افتاده، اجرا شوند".

و نیز یادآور شده که با حمایت مردم کوردستان و تحت رهبری پرزیدنت مسعود بارزانی، "توانسته‌ایم به طور موفقیت آمیز از مشروعیت اقلیم کوردستان و نهادهای قانونی آن محافظت کنیم و در برابر تمامی چالش‌ها، تهدیدات و توطئه‌ها از جمله سازمان تروریستی داعش، ایستادگی کنیم".

دفتر سیاسی پارت دموکرات کوردستان، همچنین بر تقویت بیشتر همبستگی در اقلیم کوردستان و تعهد به دفاع از منافع عالی ملت و محافظت از نهادهای قانونی دولت اقلیم، تاکید کرده است.

ب.ن