مسرور بارزانی برای تامین نیازمندی‌های بیمارستان زاخو بودجه ویژه اختصاص داد

"می‌خواهیم زاخو را به یک مرکز پزشکی در اقلیم کوردستان و عراق تبدیل کنیم"
کنفرانس خبری مدیر حوزه اداری مستقل زاخو
کنفرانس خبری مدیر حوزه اداری مستقل زاخو

اربیل (کوردستان٢٤) – نخست وزیر اقلیم کوردستان، برای تامین نیازمندی‌های بیمارستان زاخو، بودجه ویژه اختصاص داده و مدیر حوزه اداری مستقل زاخو می‌گوید در صدد هستند که آن شهر را به یک مرکز پزشکی در اقلیم کوردستان و عراق، تبدیل کنند.

گهدار شیخو، مدیر حوزه اداری مستقل زاخو، امروز چهارشنبه ٢٥ اکتبر در یک کنفرانس خبری، اعلام کرد که مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، برای تامین دو دستگاه ام آر آی و ست تی اسکن برای بیمارستان زاخو، بودجه ویژه اختصاص داده است.

وی، افزود که پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ام آر آی و سی تی اسکن در سطح جهان، برای خدمت به مردم منطقه، تامین شده‌اند.

همچنین از بیمارستان زاخو به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین بیمارستان‌ها یاد کرد که از بهترین پزشک‌ها و ابزار و خدمات برخوردار است. "به طوریکه مردم را از مراجعه به بیمارستان‌های خصوصی بی‌نیاز می‌کند."

مدیر اداره مستقل زاخو، گفت که طرح‌های بسیاری برای اجرا در نظر دارند و هدف اصلی را تبدیل زاخو به یک مرکز پزشکی در اقلیم کوردستان و عراق، اعلام کرد که در راستای تحقق آن یک هیئت ویژه تشکیل داده‌اند.

شهر زاخو در استان دهوک واقع شده است و یک نقطه راهبردی در مرز بین ترکیه، سوریه و عراق به شمار می‌آید که به یک مرکز تجاری بزرگ تبدیل شده است. این شهر مکان‌های تاریخی متعدد از جمله ارگ زاخو، زیارتگاه شیخ عدی بن مسافر را در خود جای داده است.

در اقلیم کوردستان، به منظور استقلال اداری و کاهش وابستگی به مراکز استان‌ها، برخی مناطق از جمله زاخو، به حوزه اداری مستقل تبدیل شده‌اند و در مدیریت امور خود، اختیارات حداکثری دارند.

زاخو، در کابینه نهم دولت اقلیم کوردستان، به حوزه اداری مستقل تبدیل شده‌ است.

ب.ن