رئیس سازمان گردشگری: درآمد بخش گردشگری در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است

"کابینه نهم بیشترین سرمایه‌گذاری را در بخش گردشگری داشته است"
امل جلال، رئیس سازمان گردشگری اقلیم کوردستان
امل جلال، رئیس سازمان گردشگری اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤)- رئیس سازمان گردشگری اقلیم کوردستان، می‌گوید که کابینه نهم دولت بیشترین سرمایه‌گذاری را در بخش گردشگری داشته و درآمد بخش گردشگری در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است.

امل جلال، رئیس سازمان گردشگری اقلیم کوردستان، امروز دوشنبه ١٥ ژانویه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد:"در حال حاضر سه هزار و ١٠٠ مرکز فعال گردشگری و ٨٠ هزار محل اقامت برای گردشگران در سراسر اقلیم داریم."

وی افزود که بنا بر برآوردهایی که با گروه سرمایه‌گذاری دولت اقلیم کوردستان انجام داده‌اند، در دوره چهار ساله فعالیت کابینه نهم دولت، بیشترین سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری بوده و درصد آن را ٤٢.٨٨% اعلام کرد که ٥٥ طرح گردشگری را با هزینه هفت میلیارد و ٣٨٧ میلیون و ٦٩٩ هزار و ٨٨٠ دلار، در بر گرفته است.

همچنین تاکید کرد که درآمد بخش گردشگری در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده و درآمد سال ٢٠٢٣ در مقایسه با سال ٢٠١٩، ١٧ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که روزانه هزاران گردشگر از مناطق مختلف اقلیم کوردستان، بازدید می‌کنند.

توسعه بخش گردشگری، یکی از اولویت‌های کابینه نهم دولت اقلیم کوردستان است و دولت با تدوین یک طرح راهبردی در تلاش است که تا هشت سال آینده، قادر به جذب ۲۰ میلیون گردشگر در سال باشد.

امنیت و کیفیت بالای مناطق گردشگری اقلیم کوردستان، به عنوان دلایل اصلی جذب گردشگر به آن ذکر شده‌اند.

دولت اقلیم به منظور تسهیل سرمایه‌گذاری و گردشگری، در اوایل سال ٢٠٢٣، نظام الکترونیکی درخواست ویزای سفر به اقلیم را راه‌اندازی کرد.

ب.ن